HKL Bratislava - Hokejový klub


Prejdi na obsah

Deti a hokej

Pre rodičov

Často kladené otázky na tému deti a hokej

V tejto sekcii odpovedáme na najčastejšie otázky rodičov na tému deti a hokej. Ak sa aj vy chcete opýtať, napíšte nám Vašu otázku na e-mail.

V akom veku je vhodné začínať s hokejom?

Deti začínajú s tréningom ľadového hokeja obvykle medzi 5 a 6 rokom. Je to samozrejme závislé od fyzickej zdatnosti a celkovej vyspelosti. Je dôležité aby sa dieťa vedelo začleniť do tréningového procesu spolu s ostatnými deťmi. Je ťažké určiť správny vek, keďže je to veľmi individuálne. Najlepšie by to mali odhadnúť rodičia alebo jednoducho to treba vyskúšať.

Akočasto by mali deti trénovať na ľade?

Špeciálna príprava na ľade pre deti do 8 rokov je plne postačujúca v rozsahu maximálne 3h týždenne. Treba si uvedomiť, že deti potrebujú v tomto veku predovšetkým rozvoj všestrannej pohybovej prípravy ako je koordinácia a obratnosť s dôrazom na prirodzenú hravosť. Neprimerané jednostranné zaťažovanie detského organizmu môže viesť k vážnym zdravotným a rastovým problémom. V tomto veku určite neplatí čím viac, tým lepšie.

Aké ostatné športy sú vhodné pre moje dieťa ?

Všetky o ktoré má záujem. Čím bude mať všestranejší pohybový základ, tým lepšie pre akýkoľvek šport, nie len pre hokej. Vhodné sú loptové hry, gymnastika, plávanie, bycikel, kolieskové korčule, lyžovanie a podobne. Profilovanie detí na určitý šport od útleho veku, môže byť kontraproduktívne.

Beriete aj dievčatá ?

Samozrejme. Dievčatá ktoré chcú hrať hokej sú v predpubertálnom veku rovnocenými partnermi chlapcov. Nie je výnimkou, že dievčatá sú v tomto veku šikovnejšie a rýchlejšie sa učia. Postupne sa prirodzene začnú prejavovať fyzické disproporcie predovšetkým v sile a rýchlosti. V neskoršom veku sa môžu začleniť do dievčenského hokejového družstva napríklad v Slovane.

Aké je pokračovanie po absolvovaní vašej hokejovej školy ?

Chlapci ktorí u nás začínali s hokejom môžu pokračovať v niektorom z hokejových klubov v Bratislave. Medzi 8 a 9 rokom je vhodné prihlásiť sa do prípravky. Na výber sú momentálne tri kluby: Slovan, HK Ružinov a HOBA v Dúbravke. Veľa našich odchovancov pôsobí v týchto kluboch a musíme povedať, že šíria dobré meno našej hokejovej školy.

Úvod | Klub | Hokej deti | Zápasy - Turnaje | Pre rodičov | Archív a médiá | Prihlášky | Kontakt | Mapa stránky

30 4 2014