Hokejová výstroj - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah
Často kladené otázky na tému hokejová výstroj

V tejto sekcii odpovedáme na najčastejšie otázky rodičov na tému hokejovej výstroje pre deti. Ak sa aj vy chcete opýtať, napíšte nám Vašu otázku na e-mail.

Základné časti hokejovej výstroje hráča
   

      (korčule, helma s mriežkou, chránič krku, chrániče kolien, chrániče lakťov, rukavice, chránič ramien,
nohavice, suspenzor, stulpne, podväzkový pás, dres, hokejka, taška)

K tomu ešte potrebujete spodné prádlo, lepiacu pásku a prípadne chrániče proti otupeniu nožov.

Akú výstroj potrebujem pre syna keď chceme začať s hokejom ?


Začiatočníci musia mať pri tréningu na ľade predovšetkým korčule, helmu s mriežkou, chrániče kolien a lakťov (môžu byť s kolieskových korčulí), rukavice (napr.lyžiarske). Toto je najnutnejšie vybavenie pre deti, ktoré sa učia korčuľovať a nezapájajú sa do tréningových činností s pukom. Neskôr je nutné doplniť kompletnú hokejovú výstroj.

Môže byť výstroj aj použitá ?


Vzhľadom k tomu, že hokejová výstroj je pomerne drahá, môžete kúpiť aj použitú. Dôležité je aby bola v dobrom stave. Namala by byť roztrhaná a skontrolujte či nechýbajú chrániče napríklad v nohaviciach a podobne. Dbajte na to aby výstroj bola správnej veľkosti, dieťa sa v nej musí citiť pohodlne. Nesprávna veľkosť môže obmedzvať pohyblivosť, alebo nedostatočne chrániť časti tela. Všetky časti výstroje sa dajú vyčistiť alebo oprať, takže z hygienického hľadiska to nie je problém. Jednoznačne nové by mali byť korčule. Sekciu Mini bazár sme vytvorili práve preto, aby sme pomohli rodičom pri predaji alebo kúpe nosenej výstroje.

Aké korčule sú vhodné pre deti ?


Korčule pre deti by mali byť nové. Kvalitné korčule sú dôležité pre nácvik správnej techniky korčuľovania. Kvalitné neznamená najdrahšie. Kupujte korčule v špecializovaných obchodoch s hokejovou výstrojov, kde Vám určite poradí skúsený personál. Nezabudnite že korčule treba brúsiť! Počas sezóny je potrebné prebrúsiť korčule minimálne každé 2 týždne. Taktiež po každom tréningu utrite nože do sucha aby nekorodovali. Venujte pozornosť pri doťahovaní korčúl aby deti netlačili, alebo naopak aby neboli príliš voľné.

Aká má byť správna dĺžka hokejky ?


Ak meriame na korčuliach, tak koniec hokejky by mal siahať po bradu a pri meraní bez korčulí po nos. Hokejka môže byť aj o málo kratšia,
ale nie viac ako o 5 cm. Na obrázku je to názorne zobrazené.

3. 2. 2020
Návrat na obsah