Poradňa - Deti a hokej - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah
Často kladené otázky na tému deti a hokej
Odpovedáme na najčastejšie otázky rodičov na tému deti a hokej.
Ak sa aj vy chcete opýtať, napíšte nám Vašu otázku na e-mail.

V akom veku je vhodné začínať s hokejom?

Deti začínajú s tréningom ľadového hokeja obvykle medzi 5 a 6 rokom. Je to samozrejme závislé od fyzickej zdatnosti a celkovej vyspelosti dieťaťa. Je dôležité aby sa dieťa vedelo začleniť do tréningového procesu spolu s ostatnými deťmi. Je ťažké určiť správny vek, keďže je to veľmi individuálne. Najlepšie by to mali odhadnúť rodičia alebo jednoducho to treba vyskúšať.

Ako často by mali deti trénovať na ľade?

Špeciálna príprava na ľade pre deti do 8 rokov je plne postačujúca v rozsahu 2-3h týždenne. Treba si uvedomiť, že deti potrebujú v tomto veku predovšetkým rozvoj všestrannej pohybovej prípravy ako je koordinácia a obratnosť s dôrazom na prirodzenú hravosť. Neprimerané jednostranné zaťažovanie detského organizmu môže viesť k vážnym zdravotným a rastovým problémom. V tomto veku určite neplatí čím viac, tým lepšie. Postupne ako chlapci rastú, zvyšuje sa aj počet tréningov a zápasov. Neoddeliteľnou súčasťou tréningového procesu sú tréningy na suchu (ihrisko, telocvičňa), ktoré sú rovnako dôležité ako tréningy na ľade.

Aké ostatné športy sú vhodné pre moje dieťa ?

Všetky o ktoré má záujem. Čím bude mať všestranejší pohybový základ, tým lepšie pre akýkoľvek šport, nie len pre hokej. Vhodné sú loptové hry, gymnastika, plávanie, bycikel, kolieskové korčule, lyžovanie a podobne. Profilovanie detí na určitý šport od útleho veku, môže byť kontraproduktívne.

Beriete aj dievčatá ?

Samozrejme. Dievčatá ktoré chcú hrať hokej sú v predpubertálnom veku rovnocenými partnermi chlapcov. Nie je výnimkou, že dievčatá sú v tomto veku šikovnejšie a rýchlejšie sa učia. Postupne sa prirodzene začnú prejavovať fyzické disproporcie predovšetkým v sile a rýchlosti. V neskoršom veku sa môžu začleniť do dievčenského hokejového družstva napríklad v Slovane.  

Ako sa môžem prihlásiť do vášho klubu ?

Stačí prísť na tréning našej prípravky alebo predprípravky. Po vypísaní prihlášky môžeš začať s tréningom. Hokejovú výstroj ti zapožičiame. Ak budeš poctivo a usilovne trénovať, naši skúsený tréneri ťa naučia všetko čo má hokejista vedieť.

3. 2. 2020
Návrat na obsah