Tréneri - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah

Ing. Roman Guryča /tréner/, začínal s hokejom ako 6 ročný v klube Slovan Bratislava. V kategóriách mladších a starších žiakov vybojoval 1 a 3 miesto na majstrovstvách Slovenska a v kategórii mladšieho dorastu sa prebojoval až do finále majstrovstiev Československa. Neskôr dal prednosť štúdiu na stavebnej fakulte vysokej školy technickej v Bratislave. Svoju aktívnu hráčsku činnosť ukončil v kategórii staršieho dorastu. Po vzore svojho otca pokračoval v aktívnej trénerskej činnosti ako asistent pri mládeži v Taliansku. Neskôr sa stal spoluzakladateľom hokejovej školy HŠ Guryča, ktorá pôsobila 10 rokov v Ružinove a pôsobil taktiež pri žiackych družstvách v HK Ružinov. Trénovaniu detí sa venuje aktívne od roku 1999. Je spolu so svojím bratom Igorom zakladaťeľom hokejového klubu HKL Bratislava, v ktorom pôsobí ako hlavný tréner a prezident klubu.

Mgr. Stanislav Šenšel /tréner/, hokejovo vyrástol v HK 91 Senica, kde hrával od svojich 8 rokov. Hrával 1.ligu dorastencov. Popri trénovaní mládeže sa ďalej venuje hokejbalu, florbalu, futbalu a tenisu. V klube pôsobí od Septembra 2012 a postupne si počas štúdia osvojil metodiku a získal praktické skúsenosti pri tréningu hokejovej mládeže. Úspešne ukončil magisterské štúdium na FTVŠ UK (Trénerstvo ľadového hokeja a učiteľstvo telesnej výchovy) a momentálne sa profesionálne venuje trénerskej práci v našom klube a učiteľskému povolaniu na základnej škole.


Daniel Guryča tréner, prvé krôčiky na ľade robil na zimnom štadióne v Ružinove, kde ho priviedol jeho starý otec, dlhoročný skúsený tréner Břetislav Guryča. S hokejom sa začal zoznamovať v hokejovej škole HŠ Guryča ktorú založil starý otec Břetislav a otec Roman. Postupne prešiel všetkými mládežníckými kategóriami hokejového klubu HK 99 Ružinov. S dorastom vybojoval pre HK 99 Ružinov postup do extraligy. V klube HOBA Bratislava pôsobil v súťaži juniorov v 1. lige a jednu sezónu v extralige. Po ukončení gymnázia sa rozhodol pre štúdium na FTVŠ UK smer trénerstvo ľadového hokeja. Ako hráč pôsobil v sezóne 2017/2018 a 2018/2019 v teame Diplomats Pressburg a za FTVŠ UK sa zúčastnil turnaja vysokých škôl na ktorom obhájili prvé miesto. V klube pôsobí aktívne piatu sezónu pri trénovaní mládeže, kde získava prax a potrebné skúsenosti.


Mgr. Jakub Štofko (tréner), hokejové začiatky siahajú do Lučenca, kde ako 6 ročný začal hrať hokej v predprípravke. Do príravky nastúpil v klube HKM Zvolen kde hokejovo vyrastal v ŠHT (športovej hokejovej triede) až do dorastu. Počas tohto obdobia hosťoval v kluboch ako MšHK Prievidza, HC Lučenec a navštívil viacero zahraničných turnajov v USA, Nemecku, Česku, Slovinsku, Maďarsku a Poľsku. Nasledujúce obdobie dorastu a juniorky strávil v bratislavskom HK 99 Ružinov (extraliga dorastu, 1.liga juniorov). Úspešne ukončil študium na FTVŠ UK (Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy - so zameraním na ľadový hokej). V našom klube pôsobí od Septembra 2014 kde si postupne osvojil metodiku a získal praktické skúsenosti pri tréningu hokejovej mládeže.

Roman Mega (tréner brankárov), Známy je najmä z pôsobenia v Slovane Bratislava. Okrem toho chytal za MHk 32 Liptovský Mikuláš, v poľských kluboch Podhale Nowy Targ, Stoczniowiec Gdansk, maďarskom Alba Volán Székesféhervár, v srbskom mužstve Vojvodina Novi Sad a slovinskom Olimpija Hertz Ľubľana, odkiaľ sa vrátil na Slovensko do HK Trnava v 1. hokejovej lige. Klubu pomohol k historickému štvrtému miestu v sezóne 2004/05. Aktívnu hráčskú kariéru ukončil v sezóne 2005/06 v drese HK Trnava. V zahraničných mužstvách patril medzi najlepších brankárov v danej lige.
V slovenskej reprezentácii odchytal 4 zápasy. Preslávil sa najmä zápasom proti Kanadskému národnému hokejovému mužstvu na Svetovom pohári v roku 1996, kde predviedol životný výkon. O jeho „megavýkone" svedčí fakt, že po zápase od Kanaďanov dostal ocenenie ako tretia hviezda zápasu. Po skončení aktívnej kariéry sa venuje trénovaniu hráčov a brankárov od mládeže až po seniorov na klubovej aj reprezentačnej úrovni.
3. 2. 2020
Návrat na obsah